Solidarni z UkrainąSzkoła Podstawowa nr 2 im. Przyjaciół Ziemi

administrator: administrator@sp2.kostrzyn.pl

Informacja o wynikach egzaminu

06.07.2022

Kolejny egzamin i kolejny sukces naszych ósmoklasistów. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo ładne wyniki na egzaminie ósmoklasisty. Średnie wyniki procentowe naszych uczniów z języka polskiego i matematyki są wyższe od średnich wyników kraju, województwa lubuskiego i naszego miasta. Średni wynik procentowy naszych uczniów z języka angielskiego jest na poziomie średniego wyniku województwa lubuskiego. Na ten sukces pracowali nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY.

Kalifornia – perła w koronie Ameryki

04.07.2022

Podobnie jak w zeszłym roku – na ostatnich lekcjach angielskiego uczniowie klas. V-VII pani Julii Malanowskiej zostali zabrani „w wirtualną podróż” do Stanów Zjednoczonych. Po Teksasie, przyszedł czas na Kalifornię, najbogatszy stan i pełen różnorodności pod każdym względem. Dzieci zobaczyły całą galerię sław, Venice Beach, oraz centrum Los Angeles. Dowiedziały się co nie co o Hollywood jak np. Rodeo Drive oraz wytwórniach filmowych i atrakcjach w nich czekających na turystów.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023

01.07.2022

W dziale strefa rodzica zamieszczono aktualny wykaz podręczników dla poszczególnych klas, który będzie obowiązywał w roku szkolnym 2022/2023.

Maths in English czyli matematyka po angielsku

29.06.2022

Grupa pani Julii Malanowskiej z kl. 7c miała okazję zaznajomić się z matematyką w języku angielskim w ramach lekcji angielskiego w tym roku szkolnym. Młodzież dowiedziała się jak nazywają się działania matematyczne, ułamki, procenty, potęgi i działania na nich po angielsku. Na koniec uczniowie wykonali plakaty, które będzie można podziwiać w gablocie pod gabinetem 45 we wrześniu w nowym roku szkolnym. Zajęcia odbywały się raz w miesiącu, wzbogaciły słownictwo angielskie uczniów. Z pewnością zdobyta wiedza będzie przydatna w międzynarodowych projektach matematycznych takich jak np. Matematique sans frontier (Matematyka bez granic) oraz zainspirowała do dalszego rozwoju językowego.

Podsumowanie konkursów przedmiotowych

29.06.2022

W dniu 18 maja 2022r odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. W w/w akademii uczestniczyła nasza laureatka konkursu przedmiotowego z języka angielskiego - Liya Wrońska, uczennica kl. VII c wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego - panią Julią Malanowską. Oprócz naszej przedstawicielki, było jeszcze około 70 innych laureatów konkursów przedmiotowych z różnych przedmiotów.

MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

28.06.2022

Nie musisz być matematycznym geniuszem, aby stwierdzić, że matematyka jest wszędzie. Rozejrzyj się dookoła i zauważ jej zachwycające piękno. Oglądaj budynki, pomniki i dostrzeż bryły i figury geometryczne lub różne położenie prostych. Dostrzeż figury geometryczne na ogonie pawia i skrzydłach motyla. Zauważ matematykę, sfotografuj ją i dostarcz swoje zdjęcie organizatorom konkursu. Nie zapomnij wyjaśnić, jakie zagadnienie przedstawia Twoje zdjęcie. A może wystarczy przejrzeć zdjęcia z wakacji i na nich odnaleźć matematykę… Nagrody czekają!

Aby wziąć udział w konkursie: „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”:

1. Przedstaw zagadnienie matematyczne lub obiekt matematyczny na fotografii.

2. Prześlij wykonane przez siebie zdjęcie w terminie do 30 września 2022 r.

3. Możesz zgłosić do konkursu co najwyżej 3 zdjęcia.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 17 października 2022 r.

KANGUR MATEMATYCZNY 2022 rozstrzygnięty!

28.06.2022

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny został przeprowadzony 17 marca. Przedstawiamy wyniki.

Wycieczka do Zagródka

27.06.2022

W dniu 09.06. dzieci z Zerówki wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego Zagródek- Drzewice. Z dużą ciekawością dzieci oglądały , jak również karmiły: konie, kucyki, lamy, daniele. Dzieci miały okazję każde zwierzę dotknąć i pogłaskać . W międzyczasie chętnie bawiły się na pobliskim placu zabaw. Kolejnym punktem naszej wycieczki była kiełbaska z grilla. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, tak i nasza wizyta w gospodarstwie.

27.06.2022

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze dzieci. W tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on wyjątkowy i długo wspominany. Na dzieci czekał zamek dmuchany, kiełbasa z grilla, malowanie twarzy oraz drobne upominki. Radości nie było końca! Beztroskie zabawy trwały całe pięć godzin i na pewno na długo pozostaną w pamięci.