Kalifornia – perła w koronie Ameryki

04.07.2022

Podobnie jak w zeszłym roku – na ostatnich lekcjach angielskiego uczniowie klas. V-VII pani Julii Malanowskiej zostali zabrani „w wirtualną podróż” do Stanów Zjednoczonych. Po Teksasie, przyszedł czas na Kalifornię, najbogatszy stan i pełen różnorodności pod każdym względem. Dzieci zobaczyły całą galerię sław, Venice Beach, oraz centrum Los Angeles. Dowiedziały się co nie co o Hollywood jak np. Rodeo Drive oraz wytwórniach filmowych i atrakcjach w nich czekających na turystów.

Jeśli idzie o naturę dowiedziano się czym jest Big Sur oraz jaka jest geneza jego nazwy. Oprócz Big Sur nauczycielka poruszyła kwestie drogi Route 66 – w jakim celu ją stworzono, jaką ma długość oraz co można spotkać jadąc po tej drodze.

Temat Kaliforni spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów oraz zainspirowało ich do jej odwiedzenia w przyszłości.

Julia Malanowska

« inne aktualności