Pokaż aktualności z roku:

Łańcuch na choinkę

15.02.2022

Święta tuż.. tuż… więc pora pomyśleć o bożonarodzeniowych ozdobach, którymi udekorujemy swoją sale… na początek bardzo, bardzo długi łańcuch.

„Jesienny las” - zabawa plastyczna

15.02.2022

Celem zajęcia było kształtowanie postaw proekologicznych, kształtowanie świadomości dzieci, iż las jest domem zwierząt oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych, wyobraźni oraz kreatywności dzieci. Jednak najważniejsza była wspólna, wesoła zabawa.

Festiwal Zdrowia

15.02.2022

Dzieci w ramach festiwalu dowiedziały się jak ważne jest dbanie o własne zdrowie oraz co grozi, jeśli się nie przestrzega podstawowych norm żywieniowych. Uświadomili sobie, że ruch jest podstawą nie tylko spędzania wolnego czasu, ale także poprawienia dobrego samopoczucia. Ponieważ ruch był nieodzowną częścią festiwalu każdy mógł wziąć udział w grach zręcznościowych, zabawach przy muzyce.

15.02.2022

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym dniu, każdy przyszedł do zerówki ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, śpiewanie piosenki, były też ,,misiowe tańce”. Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy również w bibliotece szkolnej, gdzie Panie przygotowały dla dzieci; filmy zabawy ruchowe, zagadki i wiele niespodzianek.

Andrzejki w oddziale 0

„Święty Andrzej Ci ukaże,
Co Ci życie niesie w darze”

Tym zaklęciem 30 listopada w naszej grupie, w miłej i serdecznej atmosferze rozpoczęło się magiczne spotkanie andrzejkowe. Każdy uczestnik zabawy mógł się dowiedzieć: kim zostanie w przyszłości, odczytać przyszły los z rzuconych kości, a nawet sprawdzić jakie imię będzie miał przyszły mąż czy żona. Po wielu emocjonujących wróżbach dzieci z chęcią zasiadły do słodkich przekąsek, przygotowanych przez rodziców.

Dzień Nutelli

12.02.2022

Pomimo trudnego dla każdego okresu pandemii koronowirusa nie możemy zapominać, żeby cieszyć się każdym dniem. Dlatego, aby osłodzić sobie gorycz ostatnich miesięcy w naszej szkole zorganizowany został Światowy Dzień Nutelli, który obchodzimy co roku w dniu 5 lutego. W tym dniu dzieci dowiedziały się skąd pochodzi ten czekoladowy przysmak oraz wielu innych ciekawostek, które towarzyszyły powstaniu Nutelii. Każdy mógł zaprojektować swoją wersję słoiczka Nutelli. Ponadto dzieci rozwiązywały różne quizy, rebusy oraz zostały przeprowadzone konkursy.

Konkurs „Bezpiecznie w sieci”

10.02.2022

Dnia 8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, dlatego w tym dniu odbył się międzyklasowy konkurs klas 3 i 4.

Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie wiedzy uczniów ze znajomości zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, ale także promowanie, zachęcanie do ich przestrzegania. A wszystko po to, aby uczniowie bezpiecznie i kulturalnie surfowali po Internecie, tak aby (tak, jak hasło w naszej rozsypance sylabowej) – „Bezpieczny Internet był naszym przyjacielem, a nie wrogiem”.

Konkurs plastyczny - „Być jak koneser sztuki”

03.02.2022

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas IV do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy zabytek w naszym mieście i poza jego granicami. Waszym zadaniem będzie przedstawienie najbardziej atrakcyjnego miejsca, zabytku czy dzieła sztuki znajdującego się w Kostrzynie nad Odrą lub w innym mieście na terenie Polski. Forma pracy jest dowolna. Konkurs potrwa do końca lutego 2022. Wykonane prace należy złożyć u p. Marty Zator.

Dla zwycięzców czekają nagrody!!!

Zespół wychowawczy

ZEGAR MATEMATYCZNY

01.02.2022

Konkurs adresowany jest do wszystkich, którzy potrafią wykazać się pomysłowością. Polega na wykonaniu ściennego zegara z działaniami matematycznymi do rozwiązania. Mogą być one przeróżne: małe, duże, płaskie, wypukłe, papierowe, plastikowe, metalowe, drewniane, kolorowe, zrobione z kół od roweru, nakrętek od słoików lub butelek, klocków lego, płyt, spinaczy… A wszystkie bez wyjątku piękne i BAAARDZO POMYSŁOWE!

01.02.2022

WSZYSTKIM SENIOROM ŻYCZYMY ZDROWIA I WIELU RADOSNYCH CHWIL W ŻYCIU.

Serdecznie dziękujemy p. Edycie Balcerek – Drabczyk za wykonanie przepięknych kwiatów.