Pokaż aktualności z roku:

Słodki konkurs z okazji Dnia Liczby Pi

07.03.2022

14 marca przypada Dzień Liczby PI – ogłaszamy więc konkurs.

Zasady konkursu na Najpiękniejszą, Najciekawszą, Najsmaczniejszą Dekoracje na cieście z okazji dnia liczby PI:

- dekoracja może odzwierciedlać liczbę PI;

- może odnosić się do ciekawostek z nią związanych;

- zdjęcia ciasta z jego autorem należy przesłać na platformie Microsoft Teams do p. M.Tyszeckiej (czat prywatny) do 11.03.2022;

- Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów SP 2 w Kostrzynie nad Odrą.

Wygląd wypieków – przede wszystkim pomysłowość - zostanie oceniony przez jury. Wszystkie chwyty cukiernicze dozwolone!

Pozostaje mi życzyć połamania tortownic.

organizator konkursu Monika Tyszecka

REKRUTACJA DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ

28.02.2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że od dnia 24 stycznia 2022 r. do dnia 4 marca 2022 r. trwa rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w roku szkolnym 2022/2023.

Rodzice pobierają w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły:

zgłoszenie dziecka do klasy 1 (z obwodu szkoły) lub
wniosek o przyjęcie dziecka do klasy 1 (spoza obwodu szkoły)

Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023.

WIELKI SUKCES SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

26.02.2022

Z ogromną radością chcemy przekazać wiadomość, iż nasze Szkolne Koło Wolontariatu za szczególną aktywność na rzecz wspierania mieszkańców Domu Seniora w Kostrzynie nad Odrą  otrzymało wyróżnienie Wojewody Lubuskiego w konkursie „SENIORALNI”. To wielki sukces naszej szkoły i docenienie wielu lat pracy Szkolnego Koła Wolontariatu. Wyróżnienie stanowi dla nas jeszcze większą zachętę i motywację do pracy na rzecz potrzebujących.

Skan dyplomu

Warsztaty przeciw złości

24.02.2022

Uczniowie klas 2 i 3 brali udział w warsztatach poświęconym emocjom. Miały one na celu uczenie konstruktywnego radzenia sobie z trudnymi emocjami – ze złością.

Warsztaty rozpoczynały zabawy, które integrowały grupę i wprowadzały w tematykę zajęć. Po zabawie uczniowie nazywali własne emocje wraz z uzasadnieniem swojego nastroju. Poznali historię Michała, który pod wpływem złości wyrzucił poduszkę przez okno, co spowodowało szereg przykrych dla innych konsekwencji. Następnie stworzyli klasową listę sposobów na pozbycie się złości, a także brali udział w zabawie „Kalambury”, w której pantomimicznie pokazywali swoje sposoby i pomysły radzenia sobie z trudnymi emocjami.

WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MARZEC 2022

Opłata za obiady miesiąc marzec wynosi 69 zł (23x3 zł).

OFERTA ZAJĘĆ DLA NAJMŁODSZYCH

18.02.2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że od 24 stycznia 2022 r. do 4 marca 2022 r. trwa rekrutacja dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023. Nasza placówka przygotowała dla najmłodszych ofertę ciekawych zajęć, stymulujących ich rozwój, kreatywność oraz kompetencje językowe.

Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - KONKURS W KATEGORII RECYTACJA / WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

17.02.2022

Zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w szkolnych eliminacjach do miejskiego przeglądu w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych w kategorii RECYTACJA/ WYWIEDZIONE ZE SŁOWA , które odbędą się w naszej szkole w przedostatnim tygodniu marca ( dokładną datę podamy w późniejszym terminie). Wśród zgłoszonych uczniów w ramach konkursu wyłonimy reprezentantów naszej szkoły.

Zgłoszenia do 18.03.2022 prosimy wysyłać na Librusa do Pani Wioletty Skorupińskiej oraz do Pani Danuty Masłowskiej. W wiadomości należy podać imię i nazwisko uczestnika, klasę, oraz REPERTUAR: tytuł, imię i nazwisko autora tekstu.

Odnowiona sala przedszkolna - witamy w naszej nowej klasie!

17.02.2022

Remont dobiegł końca, więc możemy pochwalić się efektami. Nowe kolory ścian, magiczny, miękki dywan oraz ogrzewanie podłogowe spowodowało, że w sali jest klimatycznie.

Bardzo estetyczna, przyjazna dla oka przestrzeń i odpowiednio urządzona sala przedszkolna na pewno cieszy wszystkich i będzie to miejsce, w którym dzieci będą chętnie spędzały czas i zdobywały nową wiedzę oraz umiejętności. :)

Pierwszy sok

17.02.2022

„Kto soki pije, ten długo żyje!”

Wszystkie dzieci wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce i warzywa.

Z myślą o pysznych witaminkach, dzieci postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok z marchewki i jabłka bez dodatku cukru i konserwantów.

Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, zapoznaliśmy się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliliśmy podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci samodzielnie wyciskały sok. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem.

Mikołaj w Zerówce

,,Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
Wszystkie dzieci na niego czekają,
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy”.

6 grudnia odwiedził nas niecodzienny gość. Swoje przybycie oznajmił głośnym dzwonkiem i niezawodnym hou, hou, hou. Mowa oczywiście o Mikołaju. Gdy tylko pojawił się w drzwiach, na wszystkich buziach zagościł piękny uśmiech. Wszyscy zgodnie przyznali, że przez cały rok byli bardzo grzeczni.