Pokaż aktualności z roku:

Przedstawienie „Baśniowy bałagan”

02.06.2022

Dnia 31 maja z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się przedstawienie teatralne przygotowane przez Koła Teatralne „Iluzja” oraz „Marionetka”, które pod opieką pani Dagmary Ulańskiej wystawiło krótką inscenizację dla przedszkoli miejskich pt. „Baśniowy bałagan”. Nasza szkoła gościła w tym dniu sześciolatki z przedszkoli PM2 Kostrzyńskich Papierników oraz PM 3 Ekoludki. Po przedstawieniu nasi goście zwiedzili bibliotekę szkolną, stołówkę, salę gimnastyczną oraz świetlicę. Dziękujemy naszym małym gościom za przybycie i zapraszamy przedszkola za rok.

Ogranicz niebieskie światło

01.06.2022

FESTYN SZKOLNY

01.06.2022

W dniu 27 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą odbył się Festyn Talentów i Dobrej Zabawy. Na szkolnym placu zostało zorganizowane dla wychowanków naszej szkoły wiele wspaniałych atrakcji. Uczniowie mogli zmierzyć się w grach zręcznościowych, wylosować wspaniałe nagrody w loterii fantowej, a także przyozdobić swoje twarze kolorowymi malowidłami w wykonaniu uczennicy naszej szkoły. Dla dzieci zostało także przygotowane stoisko z bańkami mydlanymi. Nasi podopieczni również aktywnie uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej pomocy, a także mogli zaprezentować swoje zdolności muzyczne w konkursie karaoke. Na scenie talentów mogliśmy podziwiać umiejętności recytatorskie oraz muzyczne uczniów naszej szkoły. W tym dniu klasy 4-8 brały udział w rozgrywkach sportowych: Dwa Ognie, turnieju siatkarskim oraz turnieju piłki nożnej. Uczniowie przy stoisku z grillem mogli skosztować kiełbaski z przeróżnymi sosami, a także przepysznej lemoniady z pomarańczą. W holu szkoły została przygotowana kawiarenka, w której można było nabyć wyśmienite wypieki przygotowane przez rodziców naszych uczniów. Na koniec odbył się energetyczny pokaz zumby, który poprowadziła p. Karolina z WF Kostrzyn. Zachęcił on do aktywnego ruchu na świeżym powietrzu zarówno uczniów, jak i nauczycieli. W tym dniu Rada Rodziców oraz Rada Pedagogiczna zbierała fundusze na organizację „Strefy relaksu w przestrzeni edukacyjnej”.

Higiena cyfrowa

31.05.2022

W dziale porady szkolnego pedagoga umieszczono artykuł: „Czym jest higiena cyfrowa?”.

Prorodzinny konkurs

19.05.2022

Dzień 15 maja ogłoszony został dniem  Międzynarodowego Dnia Rodziny. Z tej też okazji, 17 maja odbył się konkurs pt. „Rodzina źródłem miłości”.

Uczestnikami konkursu byli reprezentanci w 2-osobowym składzie z klas 4 i 5.

Uczniowie przystąpili do 5 zadań, wśród nich miały miejsce: skojarzenia ze słowem rodzina, losowanie pytania, rozwiązywanie krzyżówki, podawanie haseł dotyczących tego, co wpływa na szczęście rodziny, a co je uniemożliwia, układanie haseł z rozsypanek wyrazowych dotyczących zadań rodziny.

Wycieczka do Muzeum Twierdzy Kostrzyn

16.05.2022

Dnia 10.05.2022 odbyło się spotkanie grup rówieśniczych z SP2 i z Grundschule Golzow w ramach projektu dofinansowanego z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Uczestnicy wspólnie korzystali z uroków przyrody spacerując po zachowanych do dnia dzisiejszego ulicach twierdzy,poznawali historię życia jej mieszkańców. Miło i przyjemnie upłynął czas przy wspólnym ognisku podczas gier i zabaw sportowych. W projekcie wzięli udział uczniowie klasy 4 c naszej szkoły i klasy 4 ze szkoły w Golzow. Było to pierwsze spotkanie polsko - niemieckie po długo trwającym okresie pandemii i miejmy nadzieję, że już na stałe powrócimy do realizacji podobnych projektów.

Wyniki konkursu z języka angielskiego „Joke in English”

16.05.2022

W dniu 28 kwietnia 2022 r. konkursowe jury w składzie – pani Wanda Wysoczańska-Stepaniak, pani Aleksandra Urban, pani Judyta Cicha oraz pani Julia Malanowska wyłoniło zwycięzców konkursu „Joke in English”. Wyłoniono 5 zwycięzców:

I miejsce: Nikola Sak kl. VII c, Igor Urbanowicz kl. VII b

II miejsce: Amelia Tarazewicz kl. VIII b

III miejsce: Julia Pilecka kl. VIII b, Hanna Witkowska kl. IV b

Pokaz Mody Ekologicznej

09.05.2022

Z okazji Światowego Dnia Ziemi - 29 kwietnia w grupie „Sówki” zorganizowano „Pokaz Mody Ekologicznej”.

ZEBRANIA Z RODZICAMI I KONSULTACJE

06.05.2022

W przyszłym tygodniu w naszej szkole odbędą się zebrania z rodzicami i konsultacje. Szczegółowy harmonogram znajduje się tutaj.

INTEGRACJA PRZEDSZKOLAKOW I UCZNIÓW KLASY „S1”

28.04.2022

Obchodzony w kwietniu Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu był świetnym pretekstem do spotkania integracyjnego uczniów klasy „S1” oraz dzieci z grupy IV Przedszkola Niepublicznego „Mali Europejczycy”. Nasi uczniowie zostali zaproszeni przez przedszkolaków oraz panią Monikę Morawiec do wspólnych zabaw na ścieżce sensorycznej.